Pas arrestimit të bujshëm në Mitrovicë, Gjuriç viziton Kosovën për Pashkë dhe bën DEKLARATËN rrufe

Publikuar tek: rajon, më 10:20 08-04-2018 Pas arrestimit të bujshëm në Mitrovicë, Gjuriç viziton Kosovën për Pashkë dhe bën DEKLARATËN rrufe

Arrestimi i Gjuriç

Pas arrestimit në Mitrovicë, Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç mbërriti mbrëmë rreth orës 23:00 në Kosovë.

Vizita e tij erdhi pas lejes së dhënë nga Ministria e Jashttme e Kosovës, ku në një deklaratë u shpreh se do e lejonte Gjuriç për vizitë me rastin e Pashkëve.

“Ne serbët në numër jemi pak, por jemi të guximshëm dhe popull liridashës dhe do të mbesim këtu në Kosovë dhe do të dimë si Serbi që ta mbrojmë popullin tonë në Kosovë, sepse këtu në Kosovë që më shumë se 1000 vjet po e ndërtojmë identitetin e tërë popullit serb. Është ndërtuar edhe në të kaluarën, po ndërtohet edhe sot dhe të jeni të sigurt që do të ndërtohet edhe në të ardhmen”, ishte kjo deklarta e Gjuriç pas vizitës së tij të parë në Kosovë pas arrestimit në 26 mars në Mitrovicë.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gëzim në familje, urimi i veçantë i ministrit për... ç'ka ndodhur (FOTO)
»
Article Logic
Execution time: 0.035319089889526
array(1) { ["section"]=> string(104) "pas-arrestimit-te-bujshem-ne-mitrovice-gjuric-viziton-kosoven-per-pashke-dhe-ben-deklaraten-rrufe-116115" }