Pas Asamblesë Kombëtare, e diela e Ramës nis ndryshe: Si të “fusim mik”…

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:59 08-10-2017

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të dielë, duke apeluar të gjithë qytetarët që të bëhen pjesë koalicionit qeverisës.

Rama shkruan në rrjetet sociale se kjo është një mënyrë shumë e mirë për të ndërmjetësuar qeverinë për zgjidhjen e problemeve të përditshme.

“MIRËMËNGJES dhe ju uroj një të dielë të qetë me nxitjen që të regjistroheni si anëtarë të koalicionit qeverisës me qytetarët, për të “futur mik” direkt qeverinë sa herë ju del përpara një pengesë e padrejtë apo për të mbështetur e ndihmuar këdo rreth jush, me fjalën tuaj “lart në qeveri”. Për këto e plot të tjera që do t’i mësoni me një vizitë në Platformën online të Bashkëqeverisjes, regjistrohuni si pjesëtarë aktivë të Aleancës për Shqipërinë që duam”, shkruan Rama. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016445875167847
array(1) { ["section"]=> string(73) "pas-asamblese-kombetare-e-diela-e-rames-nis-ndryshe-si-te-fusim-mik-95126" }