Pas deklaratave të Bashës për ‘luftë’, Bujar Kapexhiu godet me karikaturën e radhës (Foto)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:08 25-02-2017 Pas deklaratave të Bashës për ‘luftë’, Bujar Kapexhiu godet me karikaturën e radhës (Foto)

Deklarat e një dite më parë të kreut të opozitës, Lulzim Basha nuk i kanë shpëtuar as mjeshtrit të njohur të karikaturës, Bujar Kapexhiu.

Si gjithmonë Kapexhi di të ilustrojë më së miri përmes karrikaturave personazhet në korrent me situatën politike.

Dhe këtë herë ia ka dalë më së miri me aktorin Lulzim Basha pas shpërthimit të tij një ditë më parë ku nxiti protestuesit të marrin akte dhune ndaj qeverisë, ku me tone të larta tha:

“Doni luftë, luftë do ketë! Nuk do të gjeni vrimë miu për tu futur dhe ju bëj thirrje të merrni përgjegjësitë. Qëllojini ata me grushte, anë e mbanë Shqipërisë për çdo padrejtësi, reagoni! Tërhiqini zvarrë ata. Koha kur populli trajtohet si dele po merr fund. Tërheqje nuk ka, kjo është kauza se ne do ta fitojmë”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032286882400513
array(1) { ["section"]=> string(91) "pas-deklaratave-te-bashes-per-lufte-bujar-kapexhiu-godet-me-karikaturen-e-radhes-foto-69897" }