Pas deklaratës për bashkim me Kosovën, Ramës ia "shkul" veshin keq BE

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:14 24-04-2017 Pas deklaratës për bashkim me Kosovën, Ramës ia

Bashkimi i Shqipërisë me Kosovën është një temë e diskutuar prej vitesh, ndërsa ditët e fundit deklarata e kryeministrit Rama për një bashkim të mundshëm të dy vendeve ngjalli reagime të shumta nga zyrtarët dhe mediat serbe por jo vetëm.

Këtë situtë tensionesh politike e ka ilustruar Bujar Kapexhiu me anë të realizimit të një karikature, në të cilën shfaqet Rama dhe një dorë e fshehur që i ka tërhequr veshin. Ajo çfarë ka dashur të nëkuptojë Kapexhiu me këtë foto është reagimi i BE në lidhje me deklaratën e Ramës, e cila nxiti tensionet mes vendeve. Mbishkrimi në foton e tij është, “kur flet për bashkimin e Shqipërisë me Kosovën”.

gggghgh.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020802974700928
array(1) { ["section"]=> string(69) "pas-deklarates-per-bashkim-me-kosoven-rames-ia-shkul-veshin-keq-76273" }