Pas dorëheqjes së Frrokut, kryetar i Kristian-Demokratëve zgjidhet Muslia

Publikuar tek: politike, më 12:57 04-01-2016 Pas dorëheqjes së Frrokut, kryetar i Kristian-Demokratëve zgjidhet Muslia Dhimitër Muslia dhe Mark Frroku

Pas dorëheqjes së Mark Frrokut, kryetar i Kristian-Demokratëve zgjidhet Dhimitër Muslia. Muslia do të zëvendësojë Mark Frrokun, i cili ndodhet në burg dhe është ia akuzuar për vrasje në Belgjikë.

Frroku e dha dorëheqjen disa ditë më parë nga drejtimi i partisë, kurse sot është mbledhur Këshilli Kombëtar i PDK-së për të zgjedhur drejtuesit.

Sekretare e përgjithshme është zgjedhur deputetja më e re e Kuvendit të Shqipërisë, Mirela Ferracaku.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Spahiu i kujton Ramës 5 gjëra që duhet të ketë parasysh kur të jetë duke fluturuar mbi SHBA
Deklarata e PD, reagon Bashkia: Basha që drejtonte qytetin nga Holanda nuk pati guximin të marrë këto masa »
Article Logic
Execution time: 0.028194189071655
array(1) { ["section"]=> string(78) "pas-doreheqjes-se-frrokut-kryetar-i-kristian-demokrateve-zgjidhet-muslia-29118" }