Pas Fierit, riciklim në Durrës. Zbardhet emri i dytë i koncensionarit të plehrave në Shqipëri(DETAJET)

Publikuar tek: ekonomi, më 14:47 26-09-2016 Pas Fierit, riciklim në Durrës. Zbardhet emri i dytë i koncensionarit të plehrave në Shqipëri(DETAJET)

Pas Fierit dhe kompanisë ‘’Integreted Technology Services’’ të Klodian Zotos, zbardhet emri i koncensionarit të dytë që do të bëjë ricklimin e plehrave në Shqipëri. Në një zonë të re, pranë Portit të Durrësit, koncensionari i ri do të jenë ‘’Kinexia’’ 90% dhe ‘’Albanian Landfill Energy’’ 10%.

‘’Albanian Landfill Energy’’ është krijuar në 2012 dhe ka ortakë Arjan Xhihani dhe  Giorgio Loreto.

Më herët Open Procurement Albania publikoi emrin e fituesit të parë të koncensionit në Fier. Një bashkim operatorësh ndërmjet SHPK-së shqiptare ‘’Integrated Technology Services’’, me administrator dhe ortak të vetëm Klodian Zoton dhe shoqërinë italiane ‘’Energy 2SRL’’ ka fituar garën për kontratën koncesionare./ NEWSBOMB.AL

 

LEXO EDHE: Zbardhet emri i fituesit të parë të koncensionit për riciklim mbetjesh në Shqipëri (DETAJET)

 

plehratxhihani2ok.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024330854415894
array(1) { ["section"]=> string(105) "pas-fierit-riciklim-ne-durres-zbardhet-emri-i-dyte-i-koncensionarit-te-plehrave-ne-shqiperi-detajet-54143" }