Pas fjalimit të ministrit Bushati, Vasili ka një vërejtje miqësore për kryetarin e Kuvendit

Publikuar tek: politike, më 09:31 13-10-2017 Pas fjalimit të ministrit Bushati, Vasili ka një vërejtje miqësore për kryetarin e Kuvendit

 Kryetari i grupit parlamentar socialist Petrit Vasili i ka bërë vërejtje kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi pasi fjalimi i ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati e ka kaluar limitin e kohës prej 10 minuta.

 “Në kushtet e nenit 47 ju e dini që koha e ndërhyrjes nuk mund të jetë më shumë se 10 minuta dhe ju e patë që kanë kaluar 3 minuta nga konsumimi i 10 minutëshit.

Së pari jemi të habitur që dikush përcaktoi që pakicat kombëtare kanë të drejta të ndryshme.

Së dyti debati dhe dëgjesat shkencore nuk janë ato që shkëmbehen fshehurazi, por në mënyrë publike.

Së treti, argumente qesharake që ca ministra kanë firmosur e ca jo nuk janë për auditorin e parlamentit, kush do të jetojë me këto argumenta le të vazhdojë.

Dhe e fundit u fol se kemi konsultuar shkencëtarë për të, nuk e gjejnë dot ministrat aq më tepër ata që sjanë marre me veprimtarinë shkencore”, e ka mbyllur fjalën e tij Petrit Vasili.

Në fund Gramoz Ruçi e ka sqaruar Petrit Vasilin duke thënë se gjatë fjalës së ministrit është zbatuar plotësisht rregullorja për nenin 47 që ka të bëjë me të drejtën e fjalës pasi ministri që foli do miratojë projektligjin për pakicat etnike kështu që nuk është shkelur aspak rregullorja.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Projektligji për pakicat etnike, Vasili: Mos e votoni, do të shkaktojë kaos në të ardhmen
Sekretarja e PD s’duron më: Na ka mbet të lëpijmë hishtat se gjella është gati »
Article Logic
Execution time: 0.020508050918579
array(1) { ["section"]=> string(96) "pas-fjalimit-te-ministrit-bushati-vasili-ka-nje-verejtje-miqesore-per-kryetarin-e-kuvendit-95727" }