Pas këtyre fotove fshihet edhe një histori e pazakontë e multimiliarderit grek

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:36 06-08-2017 Pas këtyre fotove fshihet edhe një histori e pazakontë e multimiliarderit grek

Aktivisti dhe moderatori Arbër Çepani ndodhet në Porto Katsiki në Lefkada të Greqisë nga ku përmes fotove, na zbulon edhe një histori tejet interesante të multimiliarderit grek Aristotle Onassis.

Siç shkruan Çepani, Aristotle Onassis multimiliarderi grek, për t'i fituar zemrën vejushes Jacqueline Kennedy, bleu ishullin Skorpios, ku dhe kurorëzoi martesën me të. Me jahtin "Christina O" konsideruar si një ndër "strukturat" më lluksoze detare të kohës, të cilin Onassis e bekoi me emrin e vajzës, ai lundronte drejt Porto Katsikit, ku nëpërmjet pamjes që ofronte kjo kryevepër e natyrës, për Jacquelin-ën, i ndjeri John Kennedy ishte vetëm një kujtim në pluhur i së kaluarës.

arbger1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035333871841431
array(1) { ["section"]=> string(84) "pas-ketyre-fotove-fshihet-edhe-nje-histori-e-pazakonte-e-multimiliarderit-grek-88387" }