Pas Messi-t, 'mallkimi' ndjek edhe Cristiano Ronaldo-n

Publikuar tek: sport, më 22:42 30-06-2018 Pas Messi-t, 'mallkimi' ndjek edhe Cristiano Ronaldo-n Cristiano Ronaldo dhe Leo Messi

Portugalia është eleminuar ditën e sotme nga skuadra e Uruguajit, me dy golat e shënuar nga Edison Cavani.

Cristiano Ronaldo edhe pse ka luajtur në 4 Botërorë, përsëri nuk ka mundur të shënojë një gol pas ndeshjeve në grupe, ashtu sikurse Lionel Messi, i cili nuk ka shënuar asnjë gol pas ndeshjeve në grupe.

Tashmë është caktuar edhe çifti i parë çerekfinalist, që do të jetë mes Uruguajit dhe Francës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Argjentina eleminohet nga Botërori, trajneri Sampaolo vendos për të ardhmen e tij
Tërheqje nga kombëtarja? Ronaldo tregon planet e tij »
Article Logic
Execution time: 0.013831853866577
array(1) { ["section"]=> string(58) "pas-messi-t-mallkimi-ndjek-edhe-cristiano-ronaldo-n-126334" }