Pas ndërroi ekipin përfaqësues, Amir Rrahmani prezantohet te Dinamo e Zagrebit

Publikuar tek: sport, më 12:29 30-08-2016 Pas ndërroi ekipin përfaqësues, Amir Rrahmani prezantohet te Dinamo e Zagrebit

Amir Rrahmani u transferua ditën e djeshme te Dinamo Zagrebit në Kroaci. Ish-qendërmbrojtësi kuqezi ishte pjesë e RNK Splitit, por së fundmi ai vendosi të vijojë karrierën e tij futbollistike te miliarderët e Zagrebit.

Ditën e sotme ai është prezantuar në skuadrën e re, duke i dhënë fund përfundimisht aventurës së tij me RNK Splitin, me të cilën kishte nënshkruar një kontratë 4-vjeçare. Edhe vetë futbollisti nga dita e sotme, bën me dije që është pjesë e Dinamos së Zagrebit. Ai falënderon RNK Splitin për gjithçka që i ka dhënë, me të cilin thekson se ka kaluar një sezon të bukur.

“Nga sot jam futbollist i GNK Dinamo Zagreb, klubit kampion dhe më të madh në Ballkan. Falënderoj publikisht RNK Split për një vit të shkëlqyer të kaluar aty”, shkruan Rrahmani.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Taulant Xhaka merr në mbrojtje Granitin: Lexoni njëherë pastaj flisni palidhje
Mavraj dhe Memushaj për sfidën me Maqedoninë: Jemi në avantazh. Nuk ka rëndësi kush merr shiritin e kapitenit »
Article Logic
Execution time: 0.24529409408569
array(1) { ["section"]=> string(83) "pas-nderroi-ekipin-perfaqesues-amir-rrahmani-prezantohet-te-dinamo-e-zagrebit-51304" }