Pas pezullimit të urdhrit të tij mbi myslimanët, Trump kërcënon anëtarët e gjykatës

Publikuar tek: bota, më 08:15 10-02-2017 Pas pezullimit të urdhrit të tij mbi myslimanët, Trump kërcënon anëtarët e gjykatës

Pasi Gjykata e Apelit në San Francisco vendosi të lerë në fuqi vendimin e gjykatës së shkallës së parë, i cili pezullonte përkohësisht urdhrin e presidentit Trump për të mos lejuar udhëtimin në Shtetet e Bashkuara të qytetarëve nga 7 vende me shumicë myslimane ka reaguar menjëherë presidenti amerikan Donald Trump.

Ai ka kërcënuar anëtarët e gjykatës së apelit. Gjykata e Apelit votoi në mënyrë unanime me vota 3-0 kundër urdhrit të presidentit, por ai nuk e la me kaq duke shkruar në ‘facebook’ dhe ‘Tëitter’ se siguria e SHBA-ve ishte në rrezik.

“Shihemi në gjykatë, siguria e kombit tonë është në rrezik!”, shuan Trump.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.15861988067627
array(1) { ["section"]=> string(88) "pas-pezullimit-te-urdhrit-te-tij-mbi-myslimanet-trump-kercenon-anetaret-e-gjykates-68284" }