Pas reagimit të Veliajt, nënkryetari Mazniku jep detaje për ndërtimin te Liqeni

Publikuar tek: politike, më 15:00 16-02-2016 Pas reagimit të Veliajt, nënkryetari Mazniku jep detaje për ndërtimin te Liqeni

Menjëherë pas reagimit të Kryetarit Veliaj, Nënkryetari Mazniku jep detaje mbi projektin e këndit të lojrave tek Liqeni.

Sipas Maznikut: “Këndi i lojrave tek Liqeni nuk e dëmton mjedisin dhe do të ketë disa zona për grupmosha të ndryshme, kanë qenë vetë qytetarët ato që kanë kërkuar ndërtimin e këtyre parqeve”.

Ai ka treguar detajet mbi këtë projekt ku shprehet për diferencën mes dy botëve që ky projekt përcjell, njëra botë është ajo që tenton të ndërtojë për fëmijët dhe tjetra është ajo që ndërton 17-të katëshin.

Sipas tij ky është investimi më i bukur  në të cilin do të ketë hapsirë me rërë dhe dru që i jep mundësinë fëmijëve të argëtohen

''Nuk besoj se keni parë gjë më absurde se ajo që ndodhi sot'', shprehet Mazniku.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nard Ndoka sugjerim pikant Edi Ramës: Ke nevojë për “Check – Up”…për një kontroll total (VIDEO)
Arsyeja e vërtetë pse u largua ministri i Financave Shkëlqim Cani, sipas Berishës »
Article Logic
Execution time: 0.018518924713135
array(1) { ["section"]=> string(84) "pas-reagimit-te-veliajt-nenkryetari-mazniku-jep-detaje-per-ndertimin-te-liqeni-32737" }