Pas Ronaldos 'plas' bomba tjetër, Real-Juventus gati për 'shkëmbimin e shekullit'

Publikuar tek: sport, më 00:54 05-01-2019 Pas Ronaldos 'plas' bomba tjetër, Real-Juventus gati për 'shkëmbimin e shekullit'

Transferimi i Ronaldos këtë verë nga Reali tek Juventusi, hapi një aks të rëndësishëm mes këtyre dy ekipeve që janë gati të bëjnë shkëmbimin e shekullit.

'El Mundo Deportivo', përditshmja spanjolle plas bombën për një shkëmbim mes Masimiliano Allegrit dhe Zinedine Zidane. Nuk mund të quajmë një shkëmbim direkt, por indirekt pasi Zidane ka rreth 6 muaj që ka ikur nga Reali, por nuk trajnon asnjë ekip tjetër.

Allegri shihet si një trajner që do të reformojë Realin, ndersa Zidane shihet si njeriu që do i sjellë Champions League, Juves. Ardhja e trajnerit francez sigurisht që ka edhe miratimin e Kristiano Ronaldos, yllit portugez që la Realin për bardhezinjtë në verë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065619945526123
array(1) { ["section"]=> string(83) "pas-ronaldos-plas-bomba-tjeter-real-juventus-gati-per-shkembimin-e-shekullit-147552" }