Pas rrahjes në Rinas, banorët i dhunojnë dhe pronën në Gjirin e Lalzit biznesmenit libanez

Publikuar tek: aktualitet, më 17:09 14-11-2017 Pas rrahjes në Rinas, banorët i dhunojnë dhe pronën në Gjirin e Lalzit biznesmenit libanez

Pasi u rrah barbarisht në rrugën e Rinasit, biznesmenit libanez Faddi Mitri i është dhunuar dhe prona në gjirin e Lalzit.

Ditën e sotme rreth 40 persona që pretendojnë se janë pronarë kanë kaluar rrethimin duke hyrë brenda në pronën e biznesmenit libanez. Ata ishin të shoqëruar dhe nga një topograf.

Bizesmeni amerikano-libanez, Faadi Mitri disa vite më parë kishte marrë lejen për të ndërtuar në gjirin e Lalzit një resort turistik me vlerë 180 milion euro.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U kap me 863 mijë euro, ja kur do të zhvillohet seanca gjyqësore për Orest Sotën
Rama 'ironizon' sërish gazetaren italiane: Këto pamje tregojnë Shqipërinë tjetër (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.20981192588806
array(1) { ["section"]=> string(95) "pas-rrahjes-ne-rinas-banoret-i-dhunojne-dhe-pronen-ne-gjirin-e-lalzit-biznesmenit-libanez-99544" }