Pas sherrit në teatër, dy VIP-a hyjnë në sallë për të ndjekur “Tri Motrat” dhe ja si e komentojnë ato punën e drejtorit Çuli

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:55 18-01-2016 Pas sherrit në teatër, dy VIP-a hyjnë në sallë për të ndjekur “Tri Motrat” dhe ja si e komentojnë ato punën e drejtorit Çuli

Pas sherrit në teater, dy VIP-a shqiptarë hyjnë në sallën e Teatrit Kombëtar për të ndjekur “Tri Motrat”, duke komentuar punën e drejtorit Hervin Çuli si regjisor i shfaqjes, i cili u përfshi së fundmi në një sherr me gazetarin e ABC News, Eni Shehu.

Arbana Osmani dhe Soni Malaj janë dy personazhet e njohura, njëra moderatore dhe tjera këngëtare që ndoqën dramën e Çehovit ‘’Tri Motrat’’, duke shkruar për të fjalët më të mira.

Sigurisht që në qendër të komenteve të tyre ishin edhe dy aktoret Olta Gixhari dhe Elia Zaharia, por edhe puna e gjithë trupës përzgjedhur nga Çuli.

 “Urime Olta Gixhari për intepretimin e shkëlqyer mbrëmë tek “Tri Motrat”. Shumë suksese dhe gjithë trupës, të gjithë ishin fantastikë”, komentoi Osmani.

Ndërsa, Soni Malaj nga ana e saj shkruan: “Të mrekullueshme mbrëmë, 2 mikeshat e mija, Elia Zaharia dhe Olta Gixhari në shfaqjen “Tri Motrat” në Teatrin Kombëtar nga Anton Chekov. Një duartrokitje e madhe të gjithë aktorëve, ishit të mrekullueshëm”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027222871780396
array(1) { ["section"]=> string(127) "pas-sherrit-ne-teater-dy-vip-a-hyjne-ne-salle-per-te-ndjekur-tri-motrat-dhe-ja-si-e-komentojne-ato-punen-e-drejtorit-culi-30300" }