Pas sulmit me armë ndaj ambasadës në Turqi, SHBA merr një vendim

Publikuar tek: bota, më 09:21 20-12-2016 Pas sulmit me armë ndaj ambasadës në Turqi, SHBA merr një vendim

Pas sulmit me armë një natë më parë ndaj ambasadës amerikane në Turqi, Amerika ka marrë një vendim të rëndësishëm.

Mësohet se SHBA ka mbyllur ambasadën dhe konsullatat e saj në Turqi.

Ky vendim vjen pas sulmit me armë ndaj ambasadës nga një person emri i të cilit nuk është bërë ende i ditur, por që është vënë në prangat e policisë.

Vetëm një natë më parë u qëllua me armë ambasadori i rusisë në Turqi Andrei Karlov i cili ndërroi jetë në spital pasi nuk mundi i mbijetojë plagëve të rënda.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026849031448364
array(1) { ["section"]=> string(69) "pas-sulmit-me-arme-ndaj-ambasades-ne-turqi-shba-merr-nje-vendim-63180" }