Pas triumfit në Sanremo, Ermal Meta nis një tjetër rrugëtim... tashmë drejt Shqipërisë (VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 09:53 22-03-2017

Pas përfundimit të Festivalit të Sanremos dhe renditjen e tij në vendin e tretë, duke marrë me vete në shtëpi dy çmime prestigjioze, Ermal Meta nis një tjetër rrugëtim artistik.

e ka nisur fillimisht me Fierencen, ku këngëtari i talentuar ka takuar një shqiptar tjetër, Arbër Agalliu, me të cilin ka realizuar një intervistë në “rrugë”.

Në mesin e përgjigjeve të dhëna nga muzikanti, referuar pyetjeve e shumta në internet, programon një shfaqje në vendin amë.

Ermal Meta thotë se do të kthehet në Shqipëri, pasi pas triumfit në Saremo ka patur shumë oferta dhe mundësi të reja.   

Le të kujtojmë se një nga këngët e para të Ermal Meta Group, “La Fame di Camilla” ishte në gjuhën shqipe me titull "çadrat në dorë ", të cilën mendohet se do ta këndojë më së shumti në vendin e tij të lindjes.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Filmat e komunizmit? Flet Elvira Diamanti: Më parë të dënohen krimet
“Ç’të shohim, ata që na tregojnë si bëhet seks? Ç’idiotsira!” Shpërthen gjiganti Reshat Arbana »
Article Logic
Execution time: 0.035869121551514
array(1) { ["section"]=> string(94) "pas-triumfit-ne-sanremo-ermal-meta-nis-nje-tjeter-rrugetim-tashme-drejt-shqiperise-video-72750" }