Pashkë si asnjëherë tjetër në Tiranë, masa të rrepta sigurie me snajper e qen anti-eksploziv

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:33 17-04-2017 Pashkë si asnjëherë tjetër në Tiranë, masa të rrepta sigurie me snajper e qen anti-eksploziv

Forca të shumta policore dhe RENEA zbarkuan dje në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë, duke blinduar të gjithë zonën. Masat e rrepta u morën, për të grantuar mbrojtjen dhe sigurinë e besimtarëve të krisherë që festuan dje Pashkët.

Masat anti-terrorizëm u vunë e kudo në qendër të Tiranës, ndërsa nuk munguan edhe kontrolle intensive nga njësia antieksploziv me qen.

Newsbomb.al siguroi momentin kur dy snajper ishin vendosur në pjesën e sipërme të kishës ortodokse dhe po monitoronin situatën, për shmangjen e ndonjë incidenti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026721000671387
array(1) { ["section"]=> string(97) "pashke-si-asnjehere-tjeter-ne-tirane-masa-te-rrepta-sigurie-me-snajper-e-qen-anti-eksploziv-75413" }