Pasi bëri thirrje për të rrëmbyer armët, Berisha ‘këshillë’ Ramës: Mos hajde më me antiplumb në parlament

Publikuar tek: politike, më 18:41 21-12-2018 Pasi bëri thirrje për të rrëmbyer armët, Berisha ‘këshillë’ Ramës: Mos hajde më me antiplumb në parlament

Ish-kryeministri Sali Berisha tronditi opinionin publik sot kur nga foltorja e parlamentit i bëri thirrje rinisë shqiptare të marrë armët për të rëzuar qeverinë.

“O djem rrëmbeni armët, ja vdekje ja liri”, deklaroi Berisha ndërsa sot në pastide, por nga foltorja e Kuvendit, ai pati një “këshillë” për kryeministrin Edi Rama, duke i sugjeruar të mos veshë antiplumb.

“Mos hajde më me jelek antiplumbi në Parlament. Dhe kur të lëshosh rojet në Kuvend të bëj thirrje të hedhësh deodorant”, u shpreh ish kryeministri Berisha.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032727003097534
array(1) { ["section"]=> string(108) "pasi-beri-thirrje-per-te-rrembyer-armet-berisha-keshille-rames-mos-hajde-me-me-antiplumb-ne-parlament-146022" }