Pasi e mundi thellë në zgjedhje, Rama e "poshtëron" Bashën sërish duke e prekur aty ku i dhemb më shumë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:45 28-06-2017 Pasi e mundi thellë në zgjedhje, Rama e

Partia Socialiste fitoi zgjedhjet e përgjithshme parlamentare të 25 qershorit me një diferencë të madhe krahasuar me Partinë Demokratike.

Kjo humbje padyshim që ishte shumë e rëndë për kreun demokrat Lulzim Basha u  cili “ngriu”  funksionet e tij duke i  dhënë të drejtën e vendimarrjes dhe organizimit Sekretarit të Përgjithshëm të PD Arben Ristani dhe kreut të Grupit Parlamentar Edi Paloka.

Si pasojë e humbjes së madhe do të mbahen zgjedhje për kryetarin e ri të PD më 22 korrik, kërkesë kjo e bërë nga një pjesë e madhe e deputetëve dhe anëtarëve të kësaj partie.

Kryeministri Edi Rama është tallur në facebook me vendimin e Bashës për të "ngrirë" funksionet e tij duke realizuar një foto qesharake ku shkruan “Ja si ka 'ngrire' Basha... Funksionet e tij ne parti!”.

ythgfhgdhhdhdh.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.043848991394043
array(1) { ["section"]=> string(106) "pasi-e-mundi-thelle-ne-zgjedhje-rama-e-poshteron-bashen-serish-duke-e-prekur-aty-ku-i-themb-me-shume-84341" }