Patozi i jep një këshillë Ramës për martesën. I flet edhe për Ilir Metën

Publikuar tek: politike, më 12:33 04-02-2016 Patozi i jep një këshillë Ramës për martesën. I flet edhe për Ilir Metën Edi Rama dhe Astrit Patozi

Astrit Patozi, deputeti demokrat i ka dhënë një këshillë miqësore sot kryeministrit Edi Rama. Edhe pse rivalë, ai i ka kujtuar diçka të përmendur nga vetë Rama ditë më parë, lidhur me lidhjen e leverdisshme për një çift.

Duke folur për moratoriumin kundër prerjes së pyjeve, Patozi i ka kujtuar ‘’martesën’’ me Ilir Metën, duke nënkuptuar koalicionin mes tyre.

“Po deshe bëj një moratorium tjetër që mos hyjë te martesa me leverdi me Ilir Metën. Je  vetmi politikan që predikon martesën dhe lidhjen si pazar, ndërkohë që gjithë bota lutet për dashuri’’, i tha Patozi-Ramës në foltoren e Kuvendit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Krahasimi i fortë i Patozit për Ramën: Më duket si vrasës me pagesë
Lefter Koka: Le të mbrojmë pyjet për 10 vjet, përgjegjësia është e të gjithëve, ta duam Shqipërinë »
Article Logic
Execution time: 0.017776966094971
array(1) { ["section"]=> string(77) "patozi-i-jep-nje-keshille-rames-per-martesen-i-flet-edhe-per-ilir-meten-31723" }