Patozi leksione gazetarie: Media e dhunuar

Publikuar tek: politike, më 10:13 04-06-2015 Patozi leksione gazetarie: Media e dhunuar

Deputeti demokrat Astrit Patozi ka lëshuar akuza nga foltorja e Kuvendit për kapjen e mediave nga qeveria.Ai tha se shtypi në vend sot është i shantazhuar dhe i blerë dhe për këtë bëri përgjegjëse qeverinë.

“Në fushata zgjidhim thesin e premtimeve dhe akuzat për njëri-tjetrin. I kemi mësuar edhe njerëzit me këtë ushqim të skaduar, por ka probleme edhe më të rënda. Megjithëse jemi në pikun e fushtës nuk shohin njerëzit lajme për maxhorancën. Guxuan dhe pasqyrun se nusja e Erion Veliajt ishte përfaqësuese ligjore e një gjeorgjiani të akuzur për prostitucion, por u fshi. Implikimi mafioz i Erion Veliajt, figura e dytë e pas Edi Ramës dhe me shumë gjasë pasardhësi i tij. Këtu nuk guxon kush të shkruajë jo më të hetojë. Mbylklin faqet për lajme të këqija për qeverinë”, u shpreh deputeti  Patozi.

Patozi tha se liria e shtypit është në një pikë kritike, ç’ka sipas tij kërcënon realisht procesin zgjedhor të 21 qershorit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Veliaj: Sa të jem unë nuk do të ketë leje ndërtimi tek diga e liqenit
"Projekti 1000 miniklasa të gjelbërta", Rama: Zgjidhim problemin e mbipopullimit në shkolla »
Article Logic
Execution time: 0.32854914665222
array(1) { ["section"]=> string(47) "patozi-leksione-gazetarie-media-e-dhunuar-12658" }