Pazari i Vjetër i Korçës: Si është transformuar në këtë prag festash (FOTOT)

Publikuar tek: kulture-art, më 11:00 03-12-2016 Pazari i Vjetër i Korçës: Si është transformuar në këtë prag festash (FOTOT)

Keto janë pamjet që vijnë nga Pazari i Vjetër i Korçës që iu nënshtrua një transformimi rrënjësor duke u shndërruar në vlerë shtesë për trashëgiminë dhe vlerat turistike të qytetit juglindor.

Veçanërisht mbrëmjeve, ai duket edhe më i bukur nga ndriçimi i dritave masive dhe bredhit gjigant që ka lezetuar qytetin.

Pazari i Vjetër i Korçës është kthyer në burim atraksioni për turistët që në këto ditë festash zgjedhin pikërisht Korçën si destinacionin e tyre.

p.jpg

p1.jpg

p2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prindër... harrojini kapsollat e pistoletat! Kjo është dhurata më e bukur që mund t’u bëni fëmijëve tuaj
Kisha apel politikanëve të korruptuar dhe... një mesazh për të rinjtë që kanë ëndërr vetëm të ikin nga Shqipëria »
Article Logic
Execution time: 0.011612176895142
array(1) { ["section"]=> string(79) "pazari-i-vjeter-i-korces-si-eshte-transformuar-ne-kete-prag-festash-fotot-61459" }