PBDNJ zyrtarizon kandidatët për Bashkitë Finiq, Konispol, Delvinë dhe Dropull

Publikuar tek: politike, më 14:47 25-04-2015 PBDNJ zyrtarizon kandidatët për Bashkitë Finiq, Konispol, Delvinë dhe Dropull Jani Babin

Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut ka zyrtarizuar kandidatët e saj për Bashkinë Finiqit, Konispolit, Delvinës dhe Dropullit për zgjedhjet e 21 qershorit.

Kandidat i PBDNJ-së për Bashkinë e Finiqit do të jetë Jani Babin, për Bashkinë e Konispolit do të jetë Anastas Guta, për Bashkinë e Delvinës do të jetë Laert Stefandidhi dhe për Bashkinë e Dropullit do të jetë Kosta Ziso.

Më herët kjo parti ka bërë publike kandidatin e saj për Bashkinë e Himarës, Alfred Belerin, i cili do të garojë përballë kandidatit socialist Gjergji Goro. Ndërsa, kandidati i Sarandës pritet të zgjidhet nga kreu i PDNJ-së dhe Omonia-s.

Sondazhi për zgjedhjet lokale: Votoni të preferuarin tuaj për Bashkinë që i përkisini 

Lexo edhe:

"Djemtë e Gjirokastrës": PBDNJ shpalli kandidat organizatorin e masakrës së Peshkëpisë

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0084941387176514
array(1) { ["section"]=> string(80) "pbdnj-zyrtarizon-kandidatet-per-bashkite-finiq-konispol-delvine-dhe-dropull-9674" }