PD, Bogdani: Rama shkatërroi sot ndërtesën që vetë i kishte dhënë leje

Publikuar tek: politike, më 16:43 24-05-2015 PD, Bogdani: Rama shkatërroi sot ndërtesën që vetë i kishte dhënë leje

Në një deklaratë për shtyp, deputeti i Partisë Demokratike Gerti Bogdani tha se ndërtesa e shembur ditën e sotme me tritol në ambientet e Universitetit të Ekonomikut, ishte me leje të dhënë nga vetë Edi Rama si kryetar bashkie në vitin 2004.

“Sot qytetarët e panë se prioritetet e Edi Ramës janë tritoli dhe shkatërrimi i ndërtesave që ai vetë ka dhënë leje në vitin 2004. Kush do ta prastrojë sot katrahurën? Kush do të mbajë përgjegjësi për një pronë që është lejuar të ndërtohet dhe të zhvillohet nga Edi Rama dhe sot i mbushet mendja ta hedhë me tritol? Ky është kryeministri i tritolit dhe i shkatërrimit”, tha Bogdani.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PD, Patozi: LSI urdhëroi bllokimin e fabrikës së miellit të kandidatit të PD në Vorë. Reagon Ministria e Bujqësisë
Mesazhi i Gjergj Bojaxhiut: Nuk jemi dele, të votojmë si qytetarë dhe jo si ushtarë »
Article Logic
Execution time: 0.015002012252808
array(1) { ["section"]=> string(74) "pd-bogdani-rama-shkaterroi-sot-ndertesen-qe-vete-i-kishte-dhene-leje-11874" }