PD denoncon: Gazetari Doçi është kërcënuar, i shkatërruan makinën

Publikuar tek: politike, më 16:19 04-06-2015 PD denoncon: Gazetari Doçi është kërcënuar, i shkatërruan makinën

Shefi i Departamentit për politikën e jashtme në Partinë Demokratike, Kreshnik Çollaku ka denoncuar gjatë një deklarate për media, kërcënimin dhe presonin që është ushtruar sipas Partisë Demokratike, ndaj gazetarit Enver Doçi, për shkak të angazhimit të tij në fushatën e kandidatit të PD-së Nezir Rizvani.

Çollaku tha se gazetarit Doçi i është shkatërruar dhe djegur makina, ngjarje e ndodhur në vazhdën e presioneve që ai ka marrë për shkak të fushatës elektorale. Sipas Partisë Demokratike, policia po ushtron presion për votën ndaj simpatizantëve të PD-së dhe se po pushohen nga puna qytetarë që marrin pjesë në fushatën e Partisë Demokratike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një organizatore si Monika Kryemadhi. Deputetja sot në Shëngjin, sfida për fushatën dhe takimi me gratë
Rama në Kamëz: Kur flet Xhelali për punë dhe dinjitet, hapu dhe të futemi »
Article Logic
Execution time: 0.019653081893921
array(1) { ["section"]=> string(69) "pd-denoncon-gazetari-doci-eshte-kercenuar-i-shkaterruan-makinen-12685" }