PD dërgon në Gjykatën Kushtetuese ligjin e pronave: Të shfuqizohet

Publikuar tek: politike, më 09:52 29-02-2016 PD dërgon në Gjykatën Kushtetuese ligjin e pronave: Të shfuqizohet

Partia Demokratike ka dorëzuar mëngjesin e sotmëm në Gjykatën Kushtetuese ligjin për pronat të miratuar nga Kuvendi i Shqipërisë.

Deputetët Oerd Byllykbashi dhe Jorida Tabaku kanë kërkuar shfuqizimin e këtij ligji, pasi sipas tyre ai është anti-kushtetues.

Më herët ka qenë Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i cili pas nuk e dekretoi ligjin, e dërgoi atë në Gjykatë. Edhe Partia Republikane ka ndërmarrë të njejtin veprim si PD dhe Nishani. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mandatet, Paloka: Dorëzimi i tyre është vetëm fillimi, propozime edhe më radikale
Basha pas takimit me aleatët: 3 prioritete të opozitës në një “97 pa plumba” »
Article Logic
Execution time: 0.01683783531189
array(1) { ["section"]=> string(71) "pd-dergon-ne-gjykaten-kushtetuese-ligjin-e-pronave-te-shfuqizohet-33799" }