PD, Halimi: Në Kavajë përgatitet vjedhja e votës

Publikuar tek: politike, më 16:55 26-05-2015 PD, Halimi: Në Kavajë përgatitet vjedhja e votës

Deputeti i Partisë Demokratike Eduard Halimi ka lëshuar akuza të forta në drejtim të kreut të Bashkisë Kavajë, Elvis Rroshi. Sipas Halimit, Rroshi po përgatit vjedhjen e votave duke regjisturar në Kavajë votues nga rrethet.

“Ekziston një skeme kriminale në bashkinë e Kavajës, PD dega Kavajë ka depozituar para pak minutash kallëzimin për të gjithë bashkëautorët, autorët dhe bashkëpuntorët e kësaj skeme kriminale. Në një muaj në Kavajë vijnë rreth 30-40 persona, sipas trendit normal. Por kur PD denoncoi shtimin e numrit të zgjedhësve në Durrës, qeveria nuk u distancua. Nga dita e djeshme janë shtuar 595 votues të regjisturar në pronën e Bashkisë. Pra për të votuar vetëm për zgjedhjet vendore”, tha Halimi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kënga e Voltana Ademit që po bën xhiron e rrjeteve sociale (VIDEO)
Berisha: Pas studimeve të thelluara, Rama ka gjetur se Berati ka qenë ishull, do e kthejë në identitet »
Article Logic
Execution time: 0.026437997817993
array(1) { ["section"]=> string(52) "pd-halimi-ne-kavaje-pergatitet-vjedhja-e-votes-12019" }