PD, Kadilli pyet Veliajn sa shtëpi ka dhe ku i ka siguruar paratë

Publikuar tek: politike, më 15:55 18-06-2015 PD, Kadilli pyet Veliajn sa shtëpi ka dhe ku i ka siguruar paratë

Partia Demokratike nëpërmjet deputetit Fatbardh Kadilli i ka kërkuar kandidatit të Partisë Socialiste në Tiranë, Erion Veliaj, të bëjë transparencë në lidhje me paratë e siguruara për shtëpitë e tij.

“Sa shtëpi keni zoti Veliaj? Ku jetoni realisht dhe ku i keni siguruar paratë për shtëpitë?”, ka pyetur Kadilli gjatë një deklarate për shtyp.

Kadilli tha se është e nevojshme që veliaj të bëjë transparencë pasi në prag zgjedhjesh askush nuk mund t’i besojë. Sipas Kadillit, Veliaj ka nga një përgjigje të ndryshme sa herë që pyetet për shtëpitë dhe vilën e tij me vlerë 200 mijë euro.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Çuditë” e këtyre zgjedhjeve, i njëjti emër kandidon për disa parti e ndërsa një fis i tërë në listën e Këshillit Bashkiak
Meta: Shkodra ka qeshur kur çifti Luli Mediu mori nëpër gojë Ketin. Rama-Meta akoma s’kan fillu »
Article Logic
Execution time: 0.023690938949585
array(1) { ["section"]=> string(70) "pd-kadilli-pyet-veliajn-sa-shtepi-ka-dhe-ku-i-ka-siguruar-parate-13949" }