‘PD krenare për miqësinë me SHBA’, Basha takim lamtumire me Donald Lu

Publikuar tek: aktualitet, më 12:28 14-09-2018 ‘PD krenare për miqësinë me SHBA’, Basha takim lamtumire me Donald Lu

Kreu i PD, Lulzim Basha priti sot në selinë blu ambasadorin në ikje të SHBA, Donald Lu.

Ambasadori ka shkuar në zyrën e kryedemokratit për takimin e lamtuumirës pak para se të niset me mision në Kirgistan si i dërguari i SHBA.

“Takim lamtumire me ambasadorin Donald Lu dhe mirëseardhje me zv. Ambasadoren Leyla Moses-Ones. PD krenare për miqësinë dhe bashkëpunimin me SHBA, partnerin strategjik të Shqipërisë dhe kombit shqiptar”, shkruan në Twitter Basha.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.060219049453735
array(1) { ["section"]=> string(73) "pd-krenare-per-miqesine-me-shba-basha-takim-lamtumire-me-donald-lu-134300" }