PD protestë të hënën, Basha mbledh me urgjencë deputetët në seli

Publikuar tek: barometri, më 08:21 17-12-2017 PD protestë të hënën, Basha mbledh me urgjencë deputetët në seli

Janë zbuluar detaje të reja nga mbledhja e krerëve të PD-së ka nisur pak minuat më herët.

Mësohet se gjatë mbledhjes është diskutuar në lidhje me protestën që do të realizohet të hënën. Nga mbledhja mësohet se është diskutuar për një mundësi lidhur me vazhdimin e protestës edhe pas ditës së hënë.

Bëhet me dije se gjatë mbledhjes kryetari Basha i ka kërkuar angazhim maksimal të gjithë deputetëve dhe kryetarëve të degëve.

Kjo mbledhje ishte thirrur më herët nga kreu i PD-së dhe lidhet me vendimin që ka marrë mazhoranca për të përcaktuar kryeprokurorin e ri të përgjithshëm të përkohëshëm. Ndërkohë lëvizjes së Bashës i është bashkuar edhe kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022146940231323
array(1) { ["section"]=> string(70) "pd-proteste-te-henen-basha-mbledh-me-urgjence-deputetet-ne-seli-103361" }