PD rimerr bashkinë e Kavajës, por shikoni gjestin e madh të kryetarit të ri ndaj rivalit të PS (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:42 28-06-2017 PD rimerr bashkinë e Kavajës, por shikoni gjestin e madh të kryetarit të ri ndaj rivalit të PS (FOTO)

Një gjest qytetarie ka përcjellë Isa Sakja, kryetari i ri i Bashkisë së Kavajës, pasi korri fitoren në këtë garë me një diferencë të ngushte (me 28 vota) ndaj kundërshtarit të tij më të madh, Dorian Murati i PS.

Pas përfundimit të procesit të numërimit Sakja ka përqafuar rivalin e tij socialist, në shenjë falenderimi për garën e zhvilluar mes tyre, ndonëse me disa incidente dhe paqartësi gjatë procesit të votimit.

Siç duket edhe në këtë foto, dy kundërshtarët e Kavajës kanë përshëndetur njëri-tjetrit duke refletuar kështu një gjest për tu përshëndetur e pë tu marrë si shembull qytetarie nga të gjithë politikanët në rang vendi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019831895828247
array(1) { ["section"]=> string(104) "pd-rimerr-bashkine-e-kavajes-por-shikoni-gjestin-e-madh-te-kryetarit-te-ri-ndaj-rivalit-te-ps-foto-84245" }