PD: Veliaj përsërit premtimet e pambajtura, votuesit nuk janë lodra që mashtrohen

Publikuar tek: politike, më 11:18 25-05-2015 PD: Veliaj përsërit premtimet e pambajtura, votuesit nuk janë lodra që mashtrohen

Partia Demokratike vijon akuzat për premtimet e pambajtura nga kandidati i majtë për bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj gjatë kohës që ishte në krye të Ministrisë së Punës Mirëqënies Sociale dhe Rinisë. Përmes koordinatorit Keltis Kruja, PD ka denoncuar kësaj rradhe mosmbajten e premtimit  për programet dhe kurset kualifikuese për personat me aftësi të kufizuara.

“Kishte 40 % të buxhetit për të realizuar këtë premtim. Erioni premtoi dhe mashtroi, si paagll i Ramës, premton por nuk realizon. Kemi 3 javë që po denoncojmë premtimet e pambajtura të Erion Velisë”, tha Kruja.

Ai tha se pavarësisht se të njëjtat premtime i servir me ambalazh të ndryshuar, votuesit nuk janë lodra të mashtrohjen përsëri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Grida Duma i liron vendin të moshuarës në autobus
Gjergj Bojaxhi publikon donacionet për fushatën, ja çfarë i kanë dhuruar »
Article Logic
Execution time: 0.0042359828948975
array(1) { ["section"]=> string(85) "pd-veliaj-perserit-premtimet-e-pambajtura-votuesit-nuk-jane-lodra-qe-mashtrohen-11920" }