PD vendos: "JO" bojkotit të Parlamentit

Publikuar tek: politike, më 10:28 15-04-2016 PD vendos:

Partia Demokratike ka vendosur të mos bojkotojë më seancat parlamentare.

Vendimi u mor pas diskutimeve në mbledhjen e kryesisë të kësaj partie. “Të rikthehemi të hënën në Kuvend”, kështu ka deklaruar kreu i grupit Edi Paloka  në mbledhje.

PD kishte vendosur si kusht heqjen e mandatit te deputetit Koço Kokëdhima dhe nënkryetares së Kuvendit, Valentina Leskaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Këshilli i Europës: Shqipëria ka zbatuar plotësisht vetëm 1 nga 10 reformat për parandalimin e korrupsionit
Ben Blushi prezanton nesër në Berat lëvizjen “Shqipëria mbi Partinë” »
Article Logic
Execution time: 0.020410776138306
array(1) { ["section"]=> string(42) "pd-vendos-jo-bojkotit-te-parlamentit-37754" }