Pedagogu i TIRANËS shkon të japë mësim por e gjen sallën bosh: Është pamja më emocionuese, ja çfarë u thashë studentëve

Publikuar tek: aktualitet, më 09:41 06-12-2018 Pedagogu i TIRANËS shkon të japë mësim por e gjen sallën bosh: Është pamja më emocionuese, ja çfarë u thashë studentëve

Profesori i Historisë Romeo Hanxhari sot ka përjetuar emocione të mëdha kur ka shkuar në auditor por e ka gjetur sallën e boshatisur.

Studentët nuk janë aty. Ata kanë dalë të protestojnë për tarifat e larta ndërsa profesor Hanxhari nuk e fsheh dot emocionin që i jep një gjë e tillë.

“Auditoret bosh dhe oborri i Fakultetit që vlon nga zëri i fortë i studentëve të revoltuar, është pamja më emocionuese që mund të shohë një njeri i dashuruar me lirinë dhe dinjitetin. I falenderova studentet e Fakultetit tonë që më dhanë fjalën me megafon tani në oborr. U thashë studentëve tanë të mrekullueshem qe ajo pamje ishte pamja me e bukur e oborrit që prej 27 vjetesh kur kam filluar pedagog. U thashe atyre qe "une s'mund t'ju them hapur të lini mësimin, por po ju perseris një shprehje të madhe të një njeriu të madh e cila tregon hierarkinë e sakrificës: "për dashurine jap edhe jetën, por për lirine jap edhe dashurinë". Tani dhe më vone në jetën tuaj ndihuni të lirë të zevendesoni cdo fjale tjetër në këtë shprehje, u thashë, por mos e zëvendësoni kurre fjalën LIRI!”, shkruan Hanxhari.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Kam përsëritur vitin', rrëfehet regjisori Kastriot Çipi: Unë jam ngelës, por Rama jo, ai i di të gjitha. Sot nuk punoj dot as si...(E PLOTË)
Studentët i shkojnë te dritarja pedagogut, i kërkojnë t'i bashkohet protestës, shikoni reagimin e tij (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0045120716094971
array(1) { ["section"]=> string(124) "pedagogu-i-tiranes-shkon-te-jape-mesim-por-e-gjen-sallen-bosh-eshte-pamja-me-emocionuese-ja-cfare-u-thashe-studenteve-144112" }