Peleshi jep lajmin e mirë: Rriten esportet, prodhimet shqiptare të kërkuara në Europë

Publikuar tek: politike, më 22:18 13-06-2018 Peleshi jep lajmin e mirë: Rriten esportet, prodhimet shqiptare të kërkuara në Europë

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Niko Peleshi ka dhënë një lajm të mirë për gjithë prodhuesit shqiptarë dhe jo vetëm.

Peleshi shprehet se vetëm gjatë tre mujorit të fundit janë rritur me 26% eksportet e prodhimeve bujqësore shqiptare drejt BE. Sakaq, shton se prodhimi shqiptar i kërkuar në Europë.  

“Prodhimi shqiptar i sigurt dhe i kërkuar nga supermarketet më të mira të Europës. Gjatë 3 mujorit të fundit janë rritur me 26% eksportet e prodhimeve bujqësore shqiptare drejt vendeve të Bashkimit Evropian”- njofton Peleshi.

Screenshot_20.jpg

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Po ndërton resort me 5 yje në Vlorë, Blendi Klosi paralajmëron “live” biznesmenin: Nesër do të të vijnë aty... (FOTO)
Parku i Butrintit me koncecion? Ministri: As nuk do ta mendoja »
Article Logic
Execution time: 0.026193141937256
array(1) { ["section"]=> string(90) "peleshi-jep-lajmin-e-mire-rriten-esportet-prodhimet-shqiptare-te-kerkuara-ne-europe-124285" }