Peleshi shpall gjendjen kritike për Vjosën: Largohuni sa më shpejt të jetë e mundur

Publikuar tek: politike, më 12:50 01-12-2017 Peleshi shpall gjendjen kritike për Vjosën: Largohuni sa më shpejt të jetë e mundur

Pak minuta më parë Ministri i Bujqësisë Niko Peleshi ka qenë tek ura e Mifolit mbi lumin Vjosë.

Ai ka thënë se pritet të ketë keqësim të motit dhe duhen marra masat paraprake. Peleshi  i bën thirrje gjithë banorëve që të evakuojnë bagëtitë dhe të largohen sa më shpejtë që të jetë e mundur nga lumenjtë, përenjtë, përenjve malor, dhe derdhjes në det sa më shpejtë të jetë e mundur.

Gjithashtu bën me dije se moti në këtë zonë do përkeqësohet në orët në vijim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0045239925384521
array(1) { ["section"]=> string(89) "peleshi-shpall-gjendjen-kritike-per-vjosen-largohuni-sa-me-shpejt-te-jete-e-mundur-101509" }