Pensioni 'thërret' Handanoviçin, Strakosha bëhet gati për Interin

Publikuar tek: sport, më 23:49 09-01-2019 Pensioni 'thërret' Handanoviçin, Strakosha bëhet gati për Interin

Samir Handanoviç, tashmë 34-vjeç duket se është larg Interit. 'Gazzeta Dello Sport', ka publikuar sot një artikull që e bënë të sigurtë faktin se Strakosha do të jetë portieri i zikaltërve sezonin e ardhshëm.

'Gardiani' i kuqezinjve ka dhënë shumë tek Lazio dhe ka bindur që vlen të jetë pjesë e një ekipi si Interi. Me Lotiton, president lind një problem për Strakoshën, pasi ai nuk heq dorë lehtë nga pretendimet e tij mbi lojtarët, kujtojmë këtu rastin e Milinkoviç-Saviç.

Nëse ky transferim nuk do të ndodh atëhere, zëvendësuesi i portierit slloven do të jetë Areola i PSG-së.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Barcelona e gatshme të shesë lojtarin, Igli Tare hidhet në sulm për ta afruar në skuadër
Ndahet nga jeta ish portieri i Kombëtares Mikel Janku, piloti që u bë futbollist »
Article Logic
Execution time: 0.0041131973266602
array(1) { ["section"]=> string(69) "pensioni-therret-handanovicin-strakosha-behet-gati-per-interin-148173" }