Për herë të parë në 25 vite një kryetar bashkie i majtë në Dibër, Shukri Xhelili i ASHE

Publikuar tek: politike, më 22:40 22-06-2015 Për herë të parë në 25 vite një kryetar bashkie i majtë në Dibër, Shukri Xhelili i ASHE

Është mbyllur procesi i numërimit edhe për Bashkinë Dibër me një surprizë për këtë Bashki. Për herë të parë në 25 vjet në Dibër ka fituar një kandidat i majtë.

Shukri Xhelili i ASHE-së ka mundur të shpallet kryetar Bashkie i Dibrës për 4 vitet e ardhshme me një rezultat mjaft të ngushtë kundrejt kandidatit të APPD-së Ilir Krosi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Numërohen votat e partive në Skrapar, kryeson LSI me 10 këshilltar, PS, 3, PD dhe PR, 1
Alibeaj pranon rezultatin në Fier dhe uron kryebashkiakun e ri »
Article Logic
Execution time: 0.023223161697388
array(1) { ["section"]=> string(92) "per-here-te-pare-ne-25-vite-nje-kryetar-bashkie-i-majte-ne-diber-shukri-xhelili-i-ashe-14383" }