Për mos t’u humbur/ Avokatja rrëfen rikthimin e të vëllait në Shqipëri: Ç’të bëj më tha...këtë nuk e zgjodha unë!

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:55 06-08-2017 Për mos t’u humbur/ Avokatja rrëfen rikthimin e të vëllait në Shqipëri: Ç’të bëj më tha...këtë nuk e zgjodha unë!

Një rrëfim i shkurtër me nota realiste ky i avokates Mirela Jorgo e cila tregon për rikthimin e të vëllait në Shqipëri, pas 5 vjetësh.

“Ç’të bëj, më tha, jam shqiptar dhe këtë nuk e zgjodha unë. Thjesht vijmë se na merr malli për këtë vend që nuk u bë kurrë”.

RRËFIMI I PLOTË:

Im vella i vogli erdhi ne Shqiperi pas 5 vjetesh me idene se ne Shqiperi do te kete ndryshuar dicka nga ato qe publikohen ne media. Rruge e gjate duke pershkuar Kroaci , Malin e Zi dhe mberrin me Murriqan. Rruga e gjate i shkoj mire duke ndaluar ne Dubrovnikun e bukur nje nate. Sapo hyn ne Murriqan rruga totalisht pa ndricim dhe nje ndjesi e ankthshme . Pati nje moment kur nje makine i hyn ne korsine vet perballe dhe nje manovrim e detyron te shpetoj. Shpetova , tha. Ne Tirane prane shtepise se Komunes se Parisit ne ate mbremje ndjesia qe perjetova , me tha, ishte taman nje nje vend i botes se trete. Pasi sistemova prinderit nga rruga e gjate u them te bejne durim se nuk kemi uje. Duhet te lahemi me kursim. Sot vendosa ta coja ne Sarande një nate. Ne Durres i beri pershtypje korsite e ngushta te rrugeve . Njesoj si e Lungo Mares. Ne Ujin e Ftohte te Tepelenes i beri pershtypja e bisedes se vendasve per hashashin. Degjonte dhe nuk fliste por bleu nje tufe caji mali aq i kerkuar atje ku jeton per vetite kurative. Aroma e ketij caji i kujtonte femijerine. Ne Sarande kerkuam mengjes tek nje hotel dhe na thane qe nuk u sherbenin klientave jo te hotelit edhe pse kerkuam qe do te paguanim. Atehere u ulem ne nje lokal tjeter dhe kerkuam leng portokalli te fresket dhe omlete. Na sollen leng kutie dhe cmimi erdhi per leng te fresket.. Insinstuam se nuk e donim dhe pronarja reagoj ashper. Gjithesi aventura per te treguar bukurine e nje vendi te mbushur me nje mije halle nuk ia ndryshon mendjen qe jetesa ne kete vend eshte me nje mije probleme. Cte bej , me tha, jam shqiptar dhe kete nuk e zgjodha une. Thjesht vijme se na merr malli per kete vend qe nuk u be kurre.

mos1.jpg

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Biznesmeni i njohur shqiptar zbulon arsyen se përse nuk i preferon pushimet në Maldive, por në Ksamil
“Agim Hushi po dënohet me vdekje në publik!” »
Article Logic
Execution time: 0.0048110485076904
array(1) { ["section"]=> string(114) "per-mos-t-u-humbur-avokatja-rrefen-rikthimin-e-te-vellait-ne-shqiperi-c-te-bej-me-tha-kete-nuk-e-zgjodha-une-88375" }