Për një hundë te shëndetshme dhe të bukur, Spitali Amerikan sjell mjekun Italian Andrea Palmieri

Publikuar tek: aktualitet, më 15:22 16-05-2018 Për një hundë te shëndetshme dhe të bukur, Spitali Amerikan sjell mjekun Italian Andrea Palmieri Mjeku i Spitalit Amerikan

Ndërhyrjet jo vetëm estetike. Ja 7 shërbimet e njësisë Operative të Rinosetoplastisë!

Operacioni I hundës, për të përmirësuar pamjen nuk duhet parë vetëm si një ndërhyrje estetike. Hunda është në qëndër të fytyrës  dhe një nga pjesët më të rëndësishme e funksionale të trupit të gjithsecilit prej nesh. Rastet  e devijancave apo gabimeve në operacionet e hundës janë jo pak. Mënyra sesi kryhen lidhet drejtpërdrejtë jo vetëm me formën, mirëfunksionimin e hundës por edhe me kohën që rekuperohet një pacient që ka kryer këtë ndërhyrje. Ndaj, nëse doni të përmirësoni pamjen tuaj, duhet të mendoheni mirë. Dëshira për të qenë më të bukur duhet të eci paralel me zgjedhjen e duhur të mjekut specialist.  Një hundë që nuk i përgjigjet rregullave estetike e funksionale  mund të shkatojë pasiguri  dhe shumë shqetësime.  shqetësime. Nga ana tjetër, nëse për shkak të ndërhyrjes së gabuar pacienti nuk merr frymë mirë pasojat e cilësisë së jetesës janë të rënda.  Spitali Amerikan ka zgjedhur mjekun Italian Andrea Palmieri për t’I dhënë garancinë më maksimale gjithkujt që dëshiron të përmirësojë pamjen e tij duke ndërhyrë në hundë. Në njësinë e Rinosetoplastisë në Spitalit Amerikan kryhet me tenikikat më të avancuara ndërhyrjet  që mund  që mund të kenë lidhje ose jo me korrigjimin e spetumit të hundës duke përmirësuar pamjen dhe funksionin e hundës.Por sa kohë ju duhet për  t”u  shëruar pas kësaj ndërhyrje ?Shërbimet e njësisë Operative të Rinosetoplastisë e mbyllin këtë cikël brenda dy javëve. 

E gjithë ndërhyrja ka 7 hapa të domosdoshëm për këdo që zgjedh Spitalin Amerikan dhe ekipin e mjekëve  të tij të specializuar: 

Shërbimet e njësisë Operative të Rinosetoplastisë 

• Vlerësim para operacionit dhe përkufizimi i qëllimeve 

• Ndërhyrja kryhet me teknikë të hapur ose të mbyllur 

• Ndërhyrja kryhet në ambulatorin e përgjithshëm 

• Kohëzgjatja e ndërhyrjes 1-2 orë 

• Shtrimi 1-2 ditë 

• Koha e shërimit 10-14 ditë 

• Vlerësimi 1 vit pas ndërhyrjes 

Për më shumë informacione dr. Andrea Palmieri pranë Spitalit Amerikan 3 

32218855_1637448246324188_86541619624411136_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Audiopërgjimi i PD, ja çfarë sapo bëri Prokuroria
Drogë në qelinë e të burgosurit , policia nis hetimet »
Article Logic
Execution time: 0.093596935272217
array(1) { ["section"]=> string(102) "per-nje-hunde-te-shendetshme-dhe-te-bukur-spitali-amerikan-sjell-mjekun-italian-andrea-palmieri-120978" }