Për Shën Valentin, Meta shkon në Çorovodë, inaguron investimin e rëndësishëm (FOTOT)

Publikuar tek: politike, më 15:49 14-02-2018 Për Shën Valentin, Meta shkon në Çorovodë, inaguron investimin e rëndësishëm (FOTOT)

Në ditën e Shën Valentinit Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një vizitë në qytetin e Çorovodës.

Meta mori pjesë në inagurimin e kopshtit të rikonstruktuar me fondet e shtetit të Kuvajtit. Presidenti tha nga Skrapari se fëmijët e Corovodës meritojnë të ëndërrojnë njësoj si fëmijët e Tiranës. I pranishëm në ceremoni dhe ambasadori i Kuvajtit, Fayez Mishari Al-Jassim.

“Të dashur miq, kënaqësi që sot 70 vogëlushë të Çorovodës, falë bujarisë së shtetit të Kuvajtit, kanë një kopsht të rikonstruktuar, plot me ngjyra, si ëndrrat e tyre”, shkruan sakaq Meta në rrjetin social.

s.jpg

s1.jpg

s2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Marrëveshja e detit, Bushati letër presidentit Meta: Të fillojmë zyrtarisht negociatat me Greqinë
Reagon për herë të parë ish-deputeti i PS pas vrasjes së vëllait, i shkruan Bashës: Ke zgjedhur moment të papërshtatshëm »
Article Logic
Execution time: 0.0043039321899414
array(1) { ["section"]=> string(87) "per-shen-valentin-meta-shkon-ne-corovode-inaguron-investimin-e-rendesishem-fotot-110245" }