Përballja me Shqipërinë, Italia i befason të gjithë më këtë formacion që do të hedh në “Loro Boriçi”

Publikuar tek: sport, më 21:59 07-10-2017 Përballja me Shqipërinë, Italia i befason të gjithë më këtë formacion që do të hedh në “Loro Boriçi”

Data 9  po afron, dhe përballja e shumëpritur Shqipëri-Itali do të mbush shkallët e stadiumit “Loro Boriçi”.

Vetëm 2 ditë para kësaj përballje të fundit për këto eleminatore, trajneri i Kombëtares italiane, Ventura është shprehur se, do të provojë ta fitojë këtë ndeshje edhe pse tashmë është e sigurt që do të luaj “play-off” për t'u kualifikuar.

Por duke qenë se rëndësia e kësaj ndeshje është zbehur disi dhe Ventura ka preferuar që të bëjë ndryshime në formacion. Kështu nga minuta e parë për “axurrët” pritet të shohim lojtarë si Parolo, Crisante apo Eder që nuk kanë qenë titullar stabël në këto eleminatore.

Sipas medieve italiane ky do të jetë formacioni që do të hedh në fushë Ventura:

Formacioni i Italisë: Buffon; Zappacosta, Bonuçi, Chiellini, Darmian; Cristante, Parolo; Candreva, Immobile, Eder, Insigne.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zhvillime të rëndësishme në kombëtare, ikin Xhaka dhe Llullaku rikthehen Roshi, Kukeli dhe Mavraj
Presidenti Takaj mbledh lojtarët pas stërvitjes, "izolohet" Skënderbeu »
Article Logic
Execution time: 0.020841836929321
array(1) { ["section"]=> string(103) "perballja-me-shqiperine-italia-i-befason-te-gjithe-me-kete-formacion-qe-do-te-hedh-ne-loro-borici-95102" }