'Përbindëshi' Florens prek tokën, qindra njerëz të izoluar

Publikuar tek: bota, më 12:18 14-09-2018 'Përbindëshi' Florens prek tokën, qindra njerëz të izoluar

Uragani Florens i është drejtuar  Karolinës  së Veriut me erëra që fryjnë me 90 mp/h dhe po shkatërron gjithçka.

Më shumë se 60 persona në një hotel në Jacksonville kanë mbetur të bllokuar shumë njerëz që sfiduan urdhrat për evakuim.

Ndërkohë ekipet e shpëtimit po punojnë për të shpëtuar rreth 150 njerëz të bllokuar në qytetin e New Bern.

Qendra Kombëtare e Uraganit (NHC) u shpreh se lumi Neuse afër qytetit është fryrë me 3 metra.

Intensiteti i stuhisë u ul teksa po i afrohej tokës, por meteorologët thonë se përmbytje katastrofike janë ende të pritshme.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthime të njëpasnjëshme në Amerikë, 1 i vdekur dhe dhjetëra të tjerë të plagosur (VIDEO)
Nuk është Jeruzalemi, mësoni ku do të zhvillohet Eurovisioni vitin tjetër »
Article Logic
Execution time: 0.0094540119171143
array(1) { ["section"]=> string(62) "perbindeshi-florens-prek-token-qindra-njerez-te-izoluar-134298" }