Përdhunohet aktivisti i LGBT nga disa persona

Publikuar tek: bota, më 11:23 12-07-2015 Përdhunohet aktivisti i LGBT nga disa persona

Një aktivist  i komunitetit LGBT është përdhunuar nga disa persona në Turqi.

Kemal Oredek ra pre e një grupi prej disa personash, një prej të cilëve i vodhi celularin, një e përdhunoi dhe 3 të tjerë e kërcënuan me vdekje.

I riu njoftoi policinë dhe u dha versionin e tij ashtu sikurse edhe agresorët. Ata i thanë policisë se ishte vetë i riu që i ftoi ata në shtëpi, "siç e kanë gay-t". Hetimet po vazhdojnë dhe Kenani përfaqësohet tashmë nga një avokat .

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032785892486572
array(1) { ["section"]=> string(51) "perdhunohet-aktivisti-i-lgbt-nga-disa-persona-15979" }