Përdhunoi dhe vrau gazetaren, arrestohet i dyshuari i dytë

Publikuar tek: bota, më 09:07 10-10-2018 Përdhunoi dhe vrau gazetaren, arrestohet i dyshuari i dytë

Policia gjermane ka arrestuar të dyshuarin e dytë lidhur me vrasjen e gazetares investigative bullgare, Viktoria Marinova.

Marinova u përdhunua dhe u vra në qytetin verior të Bullgarisë, Ruse të shtunën.

Mostra e ADN-së së të ndaluarit thuhet se përputhet plotësisht me ADN-në e gjetur në vendin e ngjarjes.

Sipas mediave vendase, i dyshuari raportohet se ka arritur të arratistet nga Bullgaria në Gjermani përpara se të kapej atje.

Ndërsa autoritetet bullgare nuk përjashtojnë asnjë version të mundshëm, agjencitë lokale të zbatimit të ligjit besojnë se vrasja e 30-vjeçares mund të lidhet me punën hetimore të Marinovës, mbi skandalin rreth vjedhjes së parave nga fondet e BE.

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulm në një marsh zgjedhor, disa të vdekur në Afganistan
1-vjeçarja nuk pushon së qari, nëna mizore e rreh barbarisht me shkelma (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.023110151290894
array(1) { ["section"]=> string(64) "perdhunoi-dhe-vrau-gazetaren-arrestohet-i-dyshuari-i-dyte-137262" }