Përfaqësuesja e OSBE për media: Shqipëria duhet të refuzojë projektligjin për shpifjet

Publikuar tek: politike, më 13:12 12-11-2015 Përfaqësuesja e OSBE për media: Shqipëria duhet të refuzojë projektligjin për shpifjet

Përfaqësuesja e OSBE-së për Lirinë e Medias, Dunja Mijatoviç, është shprehur kategorikisht kundër dënimit me burg për shpifje, që parashikohet në projektligjin e qeverisë.

Mijatoviç ka thënë se zyrtarët duhet të jenë më tolerant për kritikat ndaj tyre duke nënvizuar se Shqipëria nuk duhet ta pranojë në asnjë mënyrë këtë projektligj.

“Dënimet për shpifje janë të tepërta. Të zëvendësohen me mejte juridike të përshtatshme. Politikanët dhe zyrtarët kun kanë pse të mbrohen nga kritikat”, ka thënë përfaqësuesja e OSBE-së për mediat ndërsa shtoi se ky projekt ligj duhet të kundërshtohet nga të gjithë deputetët shqiptarë

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Berisha i nxjerr gënjeshtrën Ramës në Kuvend: E dëgjuat kur foli si u hap qielli më 4 nëntor?
Majlinda Bregu rrëfen para deputetëve: Si u citova si mafioze e pastër për babin e ortakut të kunatit »
Article Logic
Execution time: 0.031039953231812
array(1) { ["section"]=> string(91) "perfaqesuesja-e-osbe-per-media-shqiperia-duhet-te-refuzoje-projektligjin-per-shpifjet-25254" }