Performanca baba e bijë më e klikuara për 2016-ën te “Kultura”

Publikuar tek: kulture-art, më 15:41 31-12-2016 Performanca baba e bijë më e klikuara për 2016-ën te “Kultura”

Aktivitetet kulturore zënë hapësirën e nevojshme në Newsbomb.al dhe kështu ka ndodhur edhe në vitin që po mbyllim.

Për 2016-ën, në kategorinë e ‘Kulturës’ lajmi më i lexuar ka qenë performanca e këngëtares shqiptare, Dua Lipa, me babain e saj, gjatë koncertit në Prishtinë. Dua është kthyer në një prej modeleve të të rinjve shqiptarë, pasi ka arritur të depërtojë falë punës në tregun muzikor ndërkombëtar.

Rikthimi i këngëtares Marjola me Revolt Klan ka qenë lajmi i dytë më i lexuar në këtë kategori, i ndjekur nga reagimi i Artan Shkrelit për vendin pagan, fitueset e “Gruas së vitit” dhe shpallja e Ermonela Jahos si sopranoja më e mirë në botë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ministria e Kulturës i vë “kapak” 2016-ës me skandalin e rradhës, Forumi për Trashëgiminë: UNESCO të ndërhyjë për të shpëtuar Butrintin
Një lajm i bukur këtë fundvit, BBC, Euronews dhe Travel Channel do i kushtojnë vëmendje Shqipërisë »
Article Logic
Execution time: 0.020183086395264
array(1) { ["section"]=> string(66) "performanca-baba-e-bije-me-e-klikuara-per-2016-en-te-kultura-64315" }