“Performanca” shkon në burgun e grave në Tiranë

Publikuar tek: kulture-art, më 11:21 04-05-2015 “Performanca” shkon në burgun e grave në Tiranë

Ditën e premte, më date 8 maj, aktori dhe producenti Marsias Lila do të shfaqë monodramën e tij në burgun 325 (burgu i grave) në Tiranë.

Monodrama titullohet “Performanca" dhe ka si koncept kryesor lirinë. Aktori ka vendosur ta shfaqë pikërisht në një institucion të mbullur si burgu monodramën e tij për shkak të vuajtjes nga mungesa e lirisë fizike e shpirtërore të individit.

Shfaqja është dhënë edhe më parë në Tiranë te Teatri i Metropolit dhe Teatri Eksperimental.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vjen më në fund “I’m Alive” e Elhaida Danit në versionin shqip
Saimir Pirgu në skenën e suksesit në Londër me premierën e operas “King Roger” »
Article Logic
Execution time: 0.016610860824585
array(1) { ["section"]=> string(51) "performanca-shkon-ne-burgun-e-grave-ne-tirane-10326" }