Përfundon ceremonia, Cristiano Ronaldo fitues i ‘Topit të Artë’

Publikuar tek: sport, më 20:20 12-12-2016 Përfundon ceremonia, Cristiano Ronaldo fitues i ‘Topit të Artë’

Cristiano Ronaldo është fitues i “Topit të Artë” për vitin 2016-ë.

Sulmuesi portugez është shpallur fitues në garën me Lionel Mesin dhe Antuan Griezman. “Ylli” i Real Madrdi e fiton për herë të 4-t këtë trofe personal dhe tashmë ka një më pak se Mesi.

Champions League e fituar sezonin e shkuar me Realin dhe Europiani në Francë që fitoi Portugalia e Ronaldos i dhanë të drejtë sulmuesit të “Los Blancos” t’i gëzohet këtij trofeu prestigjioz

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skënderbeu luan kundër Tiranës, policia kërkon informacion nga bardheblutë
Skënderbeu-Tirana në prag, Agostineli “i heq kapelen” Josës: Dua të fitoj gjysmën e titujve që mori Mireli… »
Article Logic
Execution time: 0.022846221923828
array(1) { ["section"]=> string(66) "perfundon-ceremonia-cristiano-ronaldo-fitues-i-topit-te-arte-62443" }